מיתוג עסקי

  השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך

  מיתוג עסקי באינטרנט

  צור קשר

   

  כתבה – רותם קרמין יוחנן

  5 טיפים לבניית מיתוג עסקי באינטרנט 

  המיתוג העסקי תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות ותהליך מיתוג (Branding)ובניית שפת מותג אחידה,  מהווה את הבסיס לעבודה בכל מחלקת שיווק. עם התפתחות השיווק באינטרנט ארגונים רבים משקיעים מאמצים ומשאבים בפעולות מיתוג שיווקי ועסקי באינטרנט. 

  מיתוג של חברות באינטרנט הפך לאחת הפעולות המשמעותיות בכל חברה, כשברור שהאינטרנט מהווה את מקור המידע הראשוני על חברות ועסקים. 

  מיתוג עסקי חכם, הוא קריטי היום כדי ליצור בידול מול המתחרים, החברה חייבת להציג ערך ולבלוט מול החברות המתחרות בשוק. בנוסף, המותג צריך להתמקד בקהל ממוקד, להגדיר את קהל היעד ולהתאים את המסרים לאופי הקהל שלו. 

  מהו מיתוג עסקי? 

  על קצה המזלג, מיתוג עסקי עוסק ביצירת מסר של החברה/ המותג או השירות שלכם. שימוש בלוגו, סלוגן, צבעי מותג אייקונים והיום גם GIF יחודי ממתגים ויוצרים בידול לחברה מול המתחרים.

  אסטרטגיית מותג תמפה את הערך שלכם מול המתחרים, תיצור מערכת אמון ואהדה בקרב הלקוחות שלכם. חשוב מאד ליישם את זהות המותג באופן עקבי בכל הנכסים הדיגיטליים ובכל ערוצי התקשורת הן בשיווק המסורתי והן בשיווק הדיגיטלי. 

  זה כולל את עיצוב האתר שלכם, באנרים בקמפיינים, מצגות, פרסום, קטלוגים, אריזות, תערוכות ועוד. 

  הצגת המותג שלכם באופן עקבי ואחיד בכל ערוצי התקשורת יכולה להגדיל בכ 23% את ההכנסות של החברה.

  אם מעניין אתכם לדעת איך לייצר מיתוג עסקי שימשוך קהל רלוונטי לחברה שלכם, אני ממליצה לקרוא את המדריך שהכנתי על בניית מיתוג עסקי (מה לעשות ומה לא לעשות) באטרטגיית מיתוג לעסקים.

  להלן כמה מהרעיונות הטובים ביותר לבניית מיתוג עסקי לעסק שלכם:

  1. חפשו השראה ממותגים אחרים:

  ממליצה לעשות: תבדקו מה עושים המתחרים בתחומים הבאים:

  • זהות מותג
  • הצעת מוצר או שירות
  • חווית משתמש באתר
  • פרסום תוכן
  • מדיה חברתית
  • קמפיינים ברשתות חברתיות
  • דפים עסקיים ברשתות חברתיות
  • מעקב אחר בלוג
  • רישום לניוזלטר של המתחרים

  תבדקו את הרגלי השימוש בתמונות של המתחרים שלכם, האם התמונות צברו הרבה לייקים? מה כמות השיתופים והתגובות? האם יש למתחרה שלכם חנות אונליין? האם רק רישום לידים?

  תבדקו את הסיפור של המותג המתחרה, האם הוא מעניין? סוחף? האם יש פרסונה בחברה? כל המידע הזה הוא סופר חשוב עבורכם ויקל עליכם בתכנון ובניית אסטרטגיית המיתוג של החברה שלכם.

  ממליצה לא לעשות: אל תעתיקו ממותגים מתחרים, ואל תשתמשו באותה הזהות ובאותם המסרים, טקטיקה גרועה נוספת היא הפיכת המותג העסקי שלכם לדומה מאד למתחרים אל תעשו את זה.

  2. תבינו מי הלקוח שלכם

  ממליצה לעשות: אחד הדברים הקשים ביותר כשבונים מיתוג עסקי הוא להבין מיהו קהל הידע שלכם, חשבו לדמיין כיצד נראה לקוח אידיאלי בתוך קהל היעד. אני קוראת לזה "פרסונה של קונה" זהו לקוח בדיוני המבוסס על הצרכנים הקיימים שלכם, אם אתם חברה חדשה עם נתוני מכירות מועטים, תחקרו את הלקוחות של המתחרים ותנסו להניח הנחות משכילות.

  לפרסונה של הקונה שלך יש זהות. יש להם אישיות , הרגלי חיים, מוטיבציה ותסכולים, פה בדיוק זה המקום בו המותג שלכם יכול להנחות אותם! בניית פרסונת לקוח תסייע לכם לבנות מיתוג שיענה על צרכי הלקוח המדוייקים.

  מיתוג עסקי באינטרנט

  מיתוג עסקי לחברות

  להלן כמה דרכים שיעזרו לכם לבנות את הלקוח האידיאלי:

  • ראשית, תורידו את מי שאינו קהל היעד שלכם
  • תבחנו את גוגל אנליטיקס אם יש לכם אתר
  • ערכו סקר ללקוחות קיימים
  • ערכו סקר במדיה החברתית (בקבוצות המיקוד)
  • נהלו שיחה אמיתית עם לקוח

  ממליצה לא לעשות: אל תנסו לפנות לקהל רחב ולא ממוקד, המותג שלכם לא יכול לפנות לכולם חייבים למקד ולהתמקד.

   

  3. עיצבו לוגו מקצועי

  ממליצה לעשות: לא משנה מה גודל העסק שלכם, כל מותג צריך להיות מזוהה על ידי לוגו חברה. יש מאות חברות מיתוג בשוק ואלפי מעצבים גרפיים שיכולים לעצב לוגו לחברה שלכם. המחירים נעים בין 500 ש"ח ויכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים(כמובן תלוי בסוג המותג). ניתן גם למצוא מעצבים במחיר נמוך יותר , אבל זכרו הלוגו שלכם הוא כרטיס הביקור, ובדיגיטל זה הדבר הראשון שהלקוח שלכם רואה! תנסו להתאים את הצבעים לתחום המותג . צבעי הלוגו ילוו אתכם לאורך כל הדרך, בעיצוב האתר, עיצוב הדפים ברשתות החברתיות, קטלוגים וכו'.

  עיצוב הלוגו צריך לכלול:

  • לוגו בפורמט ויקטורי
  • לוח צבעים וגופנים
  • לוגו במידות המתאימות לרשתות החברתיות
  מיתוג עסקי

  בחירת לוגו חברה

  ממליצה לא לעשות: אל תגזימו עם הלוגו, תשמרו על לוגו קלאסי, לעיתים לבעלי העסקים יש חזון כלשהו ללוגו שלהם תנסו לכוון את המעצב ולאפיין את הכיוון שלכם.

   

  4. בחירת סלוגן למותג שלכם

  ממליצה לעשות: סלוגן זהו מסר פרסומי קצר וקליט שבא להעביר מסר שיווקי בצורה קלה ופשוטה אצל קהל הלקוחות שלכם. כשאתם בוחרים סלוגן למותג שלכם שימו לב לנקודות הבאות:

  • סלוגן חיובי
  • תייצרו בידול עבור המותג שלכם
  • תציגו יתרון מרכזי
  • הפכו אותו לבלתי נשכח

  דוגמאות לסלוגנים: קוקה קולה – טעם החיים, מטרנה – הכי קרוב לאימא, מילקי – אל תשאירו אותו לבד…

  ממליצה לא לעשות: אל תחפשו סלוגן ארוך מידי. כפי שאתם רואים בדוגמאות סלוגן מותג מוצלח מורכב לרוב מ 3-4 מילים לכל היותר . כל המוסיף גורע שימרו על סלוגן קצר וקליט.

  5. תבנו את הנכסים הדיגיטליים בכל המדיות החברתיות

  ממליצה לעשות: ברגע ששם המותג, הלוגו, הסלוגן והסיפור שלכם באויר תבנו את הנכסים הדיגיטליים שלכם. הגולשים וקהל הלקוחות שלכם לא יכירו את הלוגו שלכם אם לא תפרסמו במדיה הדיגיטלית!

  תבנו אתר /עמוד נחיתה נקי ונוח לשימוש עבור הלקוחות שלכם, תזכרו לכלול באתר קריאה לפעולה שתכוון את הגולש למטרות שהצבתם השתמשו "בפאוור וורד" (קנה עכשיו, הירשם לרשימת תפוצה, וכו') תנחו את הגולש בדיוק מה לעשות.

  תבנו אסטרטגיה לשיווק דיגיטלי מקצועית ומדוייקת וצאו לדרך. תזכרו כדי שיכירו אתכם אתם צריכים לשווק את העסק שלכם כל הזמן ובכל האמצעיים הדיגיטליים העומדים לרשותכם.  חשיפת המותג תוך תכנון ובניית תכנית אסטרטגית מקצועית, תוביל את המותג שלכם להצלחה! ככל שיכירו אתכם מהר יותר כך הדרך להצלחה תגיע במהירות.

  ממליצה לא לעשות: אל תתביישו במותג שלכם! עבדתם קשה, השקעתם זמן רב ואמצעים כספיים עכשיו עופו על עצמכם! המותג שלכם צריך שיווק ושיווק אגרסיבי. ככל שתתמידו בפרסום הפוסטים, העלאת תמונות ויצירת מסרים שיווקים ומדוייקים, כך ההצלחה תגיע מהר יותר.

   

  זקוקים לעזרה במיתוג? חברת swanet הינה סוכנות דיגיטל ומיתוג המתמחה באסטרטגיית מיתוג ושיווק דיגיטלי. אנו יכולים לעזור לך במיתוג העסק שלך בהצלחה. למידע נוסף השאירו פרטים בצור קשר.

   

   

   

   השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך