קידום אורגני בגוגל
השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך

קידום אורגני בגוגל (SEO)

ליצירת קשר בוואטסאפ
צור קשר

מה זה SEO?

קידום אורגני מתמקד בהגדלת הנראות בתוצאות מנוע החיפוש האורגני(שאינן בתשלום). SEO כולל את כל האלמנטים הטכניים והיצירתיים הנדרשים כדי לשפר את הדירוג, לעודד תנועה ולהגביר את המודעות במנועי החיפוש. ישנם היבטים רבים הנכללים תחת הביטוי SEO ,החל מלינקים באתר שלך המפנים לאתרים רלוונטיים אחרים, ולינקים באתרים אחרים המפנים לאתר שלך.

SEO זה לא רק בניית אתר ידידותי למנועי החיפוש, אלא גם הנגשת המידע לגולש בצורה פשוטה ומובנת.

מאמר זה נועד כדי לתאר את עקרונות ה SEO, החל ממציאת מונחים וביטויים ( מילות מפתח) שיוצרים תנועה לאתר האינטרנט שלך, כדי להפוך את האתר שלך לידידותי יותר במנועי החיפוש. ולבנות את הערך הייחודי של האתר על פני החברות המתחרות.

קידום אורגני מה זה?

קידום אורגני

קידום אוגני בגוגל

למה האתר צריך קידום אורגני

רוב התנועה באינטרנט מונעת על ידי מנועי החיפוש המסחריים הגדולים – Google , Bing , Yahoo. בנוסף , ערוצי מדיה חברתית וסוגים אחרים של תנועה מייצרים ביקורים באתר האינטרנט. מנועי החיפוש הם השיטה העיקרית של ניווט עבור רוב משתמשי האינטרנט, זה בהינתן שהאתר מסםק תוכן, שירותים, מוצרים, מידע או כל דבר אחר.

מנועי החיפוש הם ייחודיים בכך שהם מספקים תנועה ממוקדת, אנשים מחפשים את מה שאתה מציע. הפלטפורמה של מנועי החיפוש מאפשרת לגולשים להגיע ליעד החיפוש שלהם בקלות ובמהירות. אם מנועי החיפוש אינם יכולים למצוא את האתר שלך, או להוסיף את התוכן שלך לממסדי הנתונים שלהם, האתר מפסיד הזדמנויות מצוינות לתנועה איכותית .

הביטויים שהמשתמשים מקלידים במנועי החיפוש, נושאים ערך יוצא דופן. הניסיון מראה שתנועת מנוע החיפוש יכולה להפוך או לשבור את הצלחת החברה. תנועה ממוקדת ומדויקת לאתר יכולה לספק פרסום, הכנסות וחשיפה, כל ערוץ שיווקי אחר.

השקעה ב SEO יכולה להוות שיעור יוצר דופן של תשואה לעומת סוגים אחרים של שיווק וקידום.

למה מנועי החיפוש לא יכולים לזהות את האתר שלי ללא קידום אורגני

מנועי החיפוש הם חכמים, אך עדיין זקוקים לעזרה. המנועים העיקריים פועלים תמיד לשפר את הטכנולוגיה שלהם, כדי לסרוק את הרשת בצורה מעמיקה יותר ולהחזיר תוצאות טובות יותר למשתמשים. עם זאת יש גבול לאופן שבו מנועי החיפוש יכולים לפעול. בניית SEO נכון לאתר תפנה אליך אלפי מבקרים, מהלכים לא מכונים יכולים להסתיר או לקבור את האתר שלך עמוק בתוצאות החיפוש.

בנוסף, ככל שבאתר יפורסם תוכן ייחודי ובעל ערך , SEO גם מסייע לקדם ולהגביר את הדירוג כך שהתוכן יוצב במקום שבו המחפשים ימצאו אותו בקלות רבה יותר. האינטרנט הופך תחרותי יותר ויותר ולכן לחברות המבצעות SEO , יהיה יתרון במנועי החיפוש על פני המתחרים.

האם אני יכול לעשות SEO בעצמי?

עולם ה SEO מורכב, אבל רוב האנשים יכולים בקלות להבין את היסודות, גם ידע בסיסי יכול להוות יתרון בשוק. מידע אודות SEO זמין באופן נרחב באינטרנט, כולל מאמרים כמו זה. שילוב של הידע הבסיסי עם תרגול יוביל אותך לקידום האתר שלך במנועי החיפוש. היכולת שלך לבצע SEO תלויה במחויבות שלך ללמוד ולתרגל, לעיתים צריך מומחה שידריך וילמד את יסודות המקצוע. בכל מקרה מומלץ להכיר את מושגי הליבה של ה SEO.

המלצות Google לקבל דירוג גבוה יותר במנועי החיפוש

ערוך את הדפים, שיהיו נגישים למשתמשים, בנה היררכיה ברורה וקישורי טקסט .כל דף צריך להיות עם לפחות קישור טקסט אחד. צור אתר שימושי, עשיר במידע, וכתוב דפים המתארים בצורה ברורה ומדוייקת את התוכן שלך. ודא שהאלמנטים Title ו ALT הם תיאוריים ומדוייקים.

תוכן – תוכן באתר היה תמיד חלק בלתי נפרד מעולם ה SEO. מנוע החיפוש של גוגל, מבוסס כיום על נתוני הגלישה השונים ומתייחס לתוכן האיכותי והמקצועי שנותן ערך נוסף לגולש.

כדי לקדם את האתר שלך, צריך לפרסם טיפים מקצועיים ואיכותיים שיעניינו את הגולשים שמגיעים לאתר שלך.  שימוש גבוהה ומוגזם של מילות מפתח בתכנים עלול לפגוע בדירוג האתר ברחבי האינטרנט.

קישורים – קישורים מאתרים סמכותיים ורלוונטים המפנים לאתר שלך, ישפיעו על דירוג האתר בגוגל. ההגיון פשוט וברור, ככל שלאתר מספר גבוה של קישורים המפנים אליו מאתרים סמכותיים כך מזהה גוגל את המלצות הגולשים על האתר ומשפר את הדירוג. הקישורים צריכים להיות רלוונטיים לאתר שלך ובעלי תוכן איכותי וערך לגולש.

מאפיינים טכניים – מהירות האתר שלכם עשויה להשפיע במידה גבוה על הדירוג בגוגל. חוסר הסבלנות של הגולשים עלול לגרום לאחוז נטישה גבוה ולכן מחייב את בעלי האתרים לשפר את מהירות הטעינה של האתר , לשפר את התקלות ולהפוך את האתר לנגיש ביותר עבור הגולש.

מחקרים הראו במהלך 2018, שאתרי מובייל נטענים בממוצע כשנייה אחת מהר יותר מאתרי דסק טופ , פרמטר זה משפיע על דירוג האתר בגוגל, לכן יש יבצע בדיקות מהירות וטעינת אתר הן בדסק טופ והן במובייל.

סיומת .COM  – 86% מעשרת הדומיינים המובילים בגוגל משתמשים בסיומת .COM

אחוז שהייה בעמוד באתר – זמן השהייה בעמוד עובר 10 כתובות URL המובילות , היה בממוצע 3 דקות ועשר שניות.

התאמת תוכן האתר לכוונת המשתמש (User intent) – כפי שפורסם בבלוג  בעלי האתרים צריכים להבין את כוונת הגולש, בעיקר לדעת לענות על שאילתות בצורה הכי מדויקת . טקטיקות להגדלת התנועה האורגנית, יהיו פועל יוצא של כוונת המשתמש ומה שהמשתמש רוצה להשיג.

בעלי אתרים צריכים לדעת לענות על שאיתות בהתאם לכוונת הגולש, כך לדוגמא שאילתא בגוגל לגבי מדבר סהרה, יפנה לאתר במראה תמונה של המדבר , מידע  ומסלול טיול שכנראה יתאים לכוונת הגולש.

איך להשתמש "בפרסונה" כדי לייצר תוכן רלוונטי יותר – פרסונה, הינה דמות בדיונית המייצגת נתח מקהל היעד שלכם. הפרסונה צריכה להיות בעלת מאפיינים זהים עם קהל הגולשים, אינטרסים משותפים, אתגרים, מטרות, הרגלי צריכת מדיה וכו'. הפרסונה צריכה לספק את המידע שהגולשים רוצים לשאול. הפרסונה תהווה מדריך מושלם עבור אסטרטגיית התוכן שלך, ותהווה מקורות מידע מקיפים כעובר קהל הגולשים.

 

 

השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך