אסטרטגיית שיווק בדיגיטל
השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך

Blog
מה המשמעות של אסטרטגיית דיגיטל, למה היא כל כך חשובה לעסק שלכם ואיך זה הגיוני שכל כך הרבה עסקים מקלים בה ראש?
Asset 1
צור קשר
יונ 10

אסטרטגיית דיגיטל – קווים לדמותה

מה המשמעות של אסטרטגיית דיגיטל, למה היא כל כך חשובה לעסק שלכם ואיך זה הגיוני שכל כך הרבה עסקים מקלים בה ראש?

כתבה – רותם קרמין יוחנן

אסטרטגיית דיגיטל – מונח ששגור בפי רבים, אך מעטים יודעים לתרגם אותו הלכה למעשה, מדובר בתהליך קריטי להצלחה של העסק המודרני. במובן הרחב ביותר מדובר בתכנית מסודרת המפרטת כיצד יושקעו המשאבים שלכם, באפיקי השיווק והפרסום הדיגיטליים השונים. ובדיוק כפי שאף מצביא לא יעז לצאת לקרב בלי תכנית פעולה המבוססת על טקטיקה ברורה ומהלכים ידועים מראש, כך אין שום סיבה שהשיווק הדיגיטלי שלכם יתנהל ללא תכנית פעולה המבוססת על חשיבה אסטרטגית וניסיון של מומחים.

מהי אסרטגיית דיגיטל?

הואיל ואסטרטגיית דיגיטל היא הבסיס לקידום המוצלח של עסקים בעידן המודרני, נותר רק לתהות כיצד יתכן שכל כך הרבה עסקים לא משקיעים תשומת לב לנושא. ככול הנראה התשובה טמונה בכך שיש משהו מאיים בשיווק הדיגיטלי, המציע מגוון בלתי נתפש של אפיקי שיווק, השונים כל כך מאפשרויות הפרסום של "העולם הישן".

בכל מאמר בסיסי שתקראו בנושא, תמצאו מונחים מקצועיים כמו "טירגוט לקוחות", "משפך שיווקי", "PPC", "אופטימיזציה" ו"יחס המרה". מאחורי כל אחד מהמונחים האלו, שכמותם יש מן הסתם עוד אינספור, מסתתר עולם שלם של ידע, שלרוב בעלי העסקים פשוט אין פנאי או רצון להשלים ובצדק.

ועם זאת, באופן הפשוט ביותר ניתן להסביר את המהות של אסטרטגיית דיגיטל כמכלול הצעדים שעליכם לעשות כדי לנצל בחכמה את הכלים שהעניקה לנו הקדמה, כדי להגיע לקהל גדול יותר ולהגדיל את המכירות.

מרוב אפיקים לא רואים את היעד, למה צריך אסטרטגיית דיגיטל?

למרות שאמצעי השיווק הדיגיטליים מתקדמים הרבה יותר מאמצעי השיווק המסורתיים, עדיין ניתן לראות לא מעט קווי דמיון ביניהם. כך לדוגמה, הן האמצעים המסורתיים והן האמצעים של העולם החדש, רבים ומגוונים ורובם ככולם דורשים השקעה כספית: הואיל ולכל עסק יש משאבים מוגבלים (גם היום, בדיוק כמו לפני ארבעה עשורים לצורך העניין), כל בעל עסק צריך להחליט כיצד הוא מעוניין להשקיע את הכסף שלו בתחום השיווק.

עם הופעתם של האמצעים המודרניים, נוספו לשאלות החשובות שעמדו בבסיס האסטרטגיה השיווקית לפני אי אילו עשורים, שאלות חדשות, העומדות בבסיס התחום של אסטרטגיית שיווק בדיגיטל.

הנסיון שלנו מאפשר לבנות בצורה מקצועית את אסטרטגיית הדיגיטל של החברה

Swanet היא סוכנות דיגיטל מובילה שמתמחה בשילוב בין אמצעי השיווק המסורתיים לאמצעי השיווק הדיגיטליים. זאת מתוך אמונה שלכל עסק ישנו תמהיל שיווק ייחודי הרלוונטי אליו באופן אישי, שלא בהכרח מתאים לעסק אחר, גם אם מדובר בעסקים כמעט זהים. לפיכך תהליך העבודה ב-Swanet, מתחיל בראש ובראשונה בהיכרות מעמיקה עם הלקוח והתעמקות במוצרים או בשירותים שהוא מספק, במאפיינים הייחודיים שלו ובכל מה שמבדל אותו מהמתחרים.

בשלב הבא מתבצעת עבודת מחקר של ממש שבה אנשי המקצוע של Swanet "צוללים" למעמקי התחום המדובר ולומדים להכיר את קהל היעד של העסק ואת העסקים האחרים שפועלים בו. לאחר מכן, בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח, מוגדרים יעדי שיווק ברורים תוך חשיבה לטווח הארוך ונבנית האסטרטגיה המתאימה ביותר לעסק. ניתן לומר שהתהליך מתנהל בדומה לאופן שבו חייט עלית תופר חליפה איכותית, בהתאם לממדי גופו של הלקוח.

רק לאחר השלב המכריע הזה, שבו גובשה האסטרטגיה המתאימה ביותר ללקוח, ניתן לצאת לדרך ורק כך ניתן להבטיח תוצאות אופטימאליות.

 

 

 

 

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך