שיווק B2B

  השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך

  Blog
  צור קשר
  אפר 19

  שיווק דיגיטלי B2B – המדריך לשיווק B2B

  שיווק B2B מבוסס ברובו על פגישות יזומות עם אנשי מפתח, אירועים, כנסים תערוכות וכו'. ההתפשטות של נגיף הקורונה בעולם כולו אילצה לבטל/לדחות אירועים ומפגשים חברתיים למועד בלתי ידוע. עולם העסקים ובעיקר עולם ה B2B מושפע באופן ישיר ואנשי השיווק מחשבים מסלול מחדש כדי לבנות אסטרטגיה שיווקית של החברה בהתאם לתקופה. 

  עוד בפברואר החששות מפני נגיף הקורונה הביאו לעלייה של 500% בביטולים ודחיות. מנתונים שפרסמה חברת מודיעין PredictHQ עולה כי בחודש פברואר בלבד, חששות מפני נגיף הקורונה הביאו לעלייה של 500% בביטולים ודחיית אירועים משמעותיים. עלות הביטולים הכוללת נאמדת במיליארדי דולרים. 

  מחקרים שנערכו בשנת 2018 על ידי המרכז לחקר ענפי התערוכות הצביעו על כך, שמשווקי B2B שמשתתפים באירועים בתעשייה הקצו כמעט 40 אחוז מתקציבי השיווק שלהם לתערוכות וכנסים בתעשייה, כמעט פי חמישה מהתקציב שהוציאו על שיווק מקוון.

  מה קורה בתקציבי השיווק של ארגונים?

  חברות רבות הקצו את תקציב השיווק שלהם, עבור כנסים תערוכות ונסיעות עבודה לחו"ל. כעת שנראה כי לא ניתן יהיה לקיים השנה אירועים בחו"ל אמצעי השיווק הדיגיטליים מהווים את האלטרנטיבה הטובה ביותר. אסטרטגיית השיווק נבנית מחדש, ותכניות השיווק ישתנו ויינווטו  לפלטפורמות הדיגיטליות – שיווק אונליין. אם בארגון שלכם כבר עובדים בשיווק דיגיטלי שווה לבדוק כעת את האסטרטגייה ולהתאים אותה לרוח התקופה. 

  איך כדאי לעבוד? איזו תכנית שיווק דיגיטלי מתאימה לחברה שלכם? ומה הטקטיקה הנכונה ביותר לשיווק דיגיטלי שמביא תוצאות? 

  הכנתי לכם 5 טיפים מקצועיים לשיווק דיגיטלי B2B, שיעזור לכם לעבור את "תקופת הקורונה" ביתרון אדיר על פני המתחרים שלכם: 

   1. ארגון וובינר מקצועי או סמינר מקוון  

  אם באסטרטגיית השיווק שלכם, תיכננתם סמינר מקצועי, סמינר מפיצים,   Road show או סדנאות מקצועיות ללקוחות, אני ממליצה מאד לקיים את האירועים דרך הוובינר. תארגנו את הוובינר בצורה מקצועית, עם אג'נדה ברורה והרצאות ממוקדות, התוצאה תהיה טובה ותשיגו את המטרה. גם אם לא תכננתם אירוע גדול ללקוחות שלכם, אני בכל זאת ממליצה לארגן וובינר מקצועי / סדנה אינטראקטיבית שתוכל לעזור בתקשורת האישית מול הלקוחות. 

   2. בדיקות של האתר, התוכן וההתאמה למנוע החיפוש של גוגל (SEO)

  זה הזמן לעשות אופטימיזציה של התוכן באתר, לוודא שהמוצרים שלכם מוצגים באופן ברור, שהתוכן רלוונטי, והמידע באתר מעודכן. השינויים באורח החיים מובילים לשימוש גבוהה בגלישה באינטרנט, ולקוחות פוטנציאליים יחפשו בראש ובראשונה את תחומי העניין שלהם דרך מנוע החיפוש של גוגל (SEO). לכן חשוב מאד שהביטויים שרלוונטים לחברה שלכם יופיעו בגוגל בדף הראשון במיקום גבוהה. בנוסף תבדקו שהקריאה לפעולה  (call to action)באתר שלכם מובילה את הגולש להשארת ליד/הודעה או רכישה. 

   3. כתיבת בלוג ויצירת תוכן עבור קהל הלקוחות שלכם 

  בנוסף לאופטימיזציה של התוכן הנוכחי באתר, חשוב שתייצרו תוכן מקצועי סביב שאליתות חיפוש ממוקדות ורלוונטיות למוצרים שלכם. בתקופה הזו נכון לבצע מחקר מילות מפתח ולבדוק את נפח החיפושים בכל הביטויים והשאילתות הקשורות למוצרים/לשירותים שאתם נותנים. כתיבת בלוג וכתבות חדשות על המוצרים שלכם, עדכון הלקוחות על המוצרים ושיטות השיווק בהתאם לתקופה. 

   4. רשימות תפוצה של הלקוחות שלכם

  עכשיו יותר מתמיד זה הזמן להשתמש ברשימות התפוצה של הלקוחות שלכם. זו דרך מעולה לשמור על קשר עם הלקוחות ולעדכן אותם על מוצרים חדשים/ שירותים חדשים או כל דבר אחר שיכול להוות ערך ללקוחות. רשימות התפוצה הם הבסיס לשיווק דיגיטלי מקצועי. ככל שהרשימות מדוייקות יותר, מופלחות לפי תחומי עניין, מגדר, גיל וכו' כך השיווק יהיה ממוקד וה ROI יהיה גבוהה יותר. רשימות התפוצה בשיווק דיגיטלי הן הבסיס להצלחה. השימוש בהן רחב, וניתן לשלב את הדאטה ברשימות התפוצה בפלטפורמות רבות בשיווק הדיגיטלי. 

   5. וידאו מקצועי 

  הסרטון הוא הסוג היחיד של התוכן המאפשר לאנשים לראות אותנו, לשמוע אותנו ולהכיר אותנו. ולכן הוידאו עושה את כל ההבדל! הוידאו יוצר תחושה אישית אצל הצופה, והקלות בשימוש בוידאו בכל טלפון סלולארי מאפשר לכל אחד לצלם בכל רגע סרטון מקצועי . בשיווק הדיגיטלי ישנן מספר דרכים מקצועיות לשימוש בוידאו. סרטונים דרך יוטיוב, סרטונים דרך הוואטס אפ, סרטונים ברשתות החברתיות, ושיא החשיפה – הסטורי . השימוש בסטורי נראה אולי מתאים פחות לשיווק B2B, אבל תופתעו לגלות שאם תבנו אסטרטגיית תוכן מקצועית עם בניית תכנית סטורי עם ערך לקהל הלקוחות שלכם, תזכו לחשיפה אדירה ולבניית מוניטין חזק בקרב קהל הלקוחות שלכם. 

  6. לינקדאין של החברה – מתי בפעם האחרונה עדכנתם את עמוד הלינקדאין ? 

  לינקדאין הוא אחד מהכלים המרכזיים לשיווק B2B. זה בדיוק הזמן לוודא שעמוד הלינקדאין העסקי של החברה מעודכן, שמתפרסמים פוסטים רלוונטיים לתקופה, שאתם בונים קהל מקצועי שמתעניין בתכנים שלכם. זו בדיוק הפלטפורמה להנגיש את המידע ולספר לעוקבים שלכם מה חדש אצלכם. ואיך אתם ממשיכים לעבוד בכל הכוח למרות המשבר העולמי. הנטוורקינג שאנחנו כה רגילים אליו ממפגשים פרונטליים, בכנסים ובתערוכות , מפנים את מקומם בעת הזאת לנטוורקינג דרך הלינקדאין. יש פה הזדמנות אדירה להכיר אנשים חדשים מאחר וזו קהילה מקצועית ואם תעבדו נכון תבנו קהל עוקבים שמתעניין במוצרים שלכם. מעבר לדף העסקי של החברה, חשוב מאד לעדכן את הפרופיל האישי של עובדי החברה. ולפרסם דרך הפרופיל האישי פוסטים עסקיים, וידאו רלוונטי ועדכונים מעניינים. החשיפה אדירה ויש הזדמניות עסקיות למעגלים חדשים שלא הכרתם. 

  זו הזדמנות מצויינת להשתמש בכלי הפרסום של לינקדאין. הקידום הממומן בלינקדאין יעיל לבניית מוניטין מקצועי, ויצירת לידים מקצועיים עבור החברה שלכם. 

  היתרון הגדול של רשת הלינקדאין טמון ביכולת של המערכת לפלח מסרים לפי תפקידים, לפי אזורים ולפי מקצועות. 

  לסיכום, 

  זהו הזמן לחשב מסלול מחדש ולבנות אסטרטגיית שיווק, שתתאים לתקופת הקורונה ולמה שעתיד להיות בשנה הקרובה. אמצעי השיווק הדיגיטליים הם מנוע הצמיחה של החברה בעת הזאת ובכלל ההווה והעתיד בעולם השיווק יהפוך לדיגיטלי יותר ויותר. זה הזמן להקדים את המתחרים שלכם וליישם טקטיקות שיווק דיגיטלי כמו סמינרים מקוונים, תוכן וידאו חי או מוקלט ותוכן כתוב שתואם את מה שהקהל שלכם מחפש. 

  בסופו של דבר, ההשקעה בבניית אסטרטגיית שיווק דיגיטלית מקצועית תוביל את החברה שלכם להצלחה, ואף עשויה להגדיל את המכירות שלכם על אף משבר וירוס הקורונה. 

  בכל שאלה איך לקדם את החברה שלכם בשיווק B2B , איך לבנות אסטרטגיית שיוווק דיגיטלי מקצועית ואיך לבנות תקציב שיווקי, נשמח לענות לכם. 

  רוצים לשמוע עוד על שיווק דיגיטלי B2B? דברו איתנו >>

   

   

  השאר תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

   השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך